A jövőbe tekintünk
Kik vagyunk?
Rólunk
A Kovászna Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesületet 2oo9-ben alapította a megye 45 közigazgatási egysége. Alapítása óta az egyesület folyamatos fejlődést és sikereket tudhat magáénak, valamint fontos lépéseket tett annak érdekében, hogy Kovászna megyében az integrált hulladékgazdálkodás beindulhasson.
Egyesületünk Kovászna Megye Tanácsával, valamint a megye polgármesteri hivatalaival közösen, mindent megtesz azért, hogy vidékünkön életbe léphessen egy európai követelményeknek és elvárásoknak megfelelő hulladékgazdálkodás.
Mivel foglalkozunk?
Gyűjtünk
01.
Papír
Újságok, magazinok, könyvek, nyomtatott papír, notebookok, sima papír és karton dobozok, tojásdobozok.
02.
Üveg
Üvegpalackok dugókkal, üvegek nélkül – fedél nélkül, üveg csomagolás kozmetikumokból.
03.
Műanyag / Fém
PET csomagolás, műanyag zacskók, műanyag és fém dobozok, műanyag játékok, virágtartók, tálak, tejdobozok és gyümölcslevek, kozmetikai dobozok, mosó- és tisztítószerek, dobozok és alumínium adagok.
04.
Biológiailag lebontható
Héj, zöldség- és gyümölcshulladék, használt teászsák, kávéfő, tojáshéj, levelek, gallyak, gyomok, beltéri növények.
A projekt alkotóelemei
Amit megvalósítottunk
Hulladékszállítás és -átadás
az átrakóállomásról az integrált hulladékkezelő központba.
Integrált Hulladékgazdálkodási Központ
és az ökológiai hulladéklerakó: A Nagyborosnyó -i Integrált Hulladékgazdálkodási Központ egy ökológiai hulladéklerakót is magában foglal.
Négy nem környezetvédelmi célú városi hulladéklerakó bezárása.
Kovászna megyében öt nagy hulladéklerakó volt: Barót, Bodzaforduló, Kézdivásárhely, Sepsiszentgyörgy, Kovászna.
Közérdekű információk
Jelentős erőfeszítésekre van szükség a hulladékkal és a környezeti kérdésekkel kapcsolatos lakossági tudatosság növelése érdekében.
A PROJEKT
"Integrált hulladékgazdálkodási rendszer Kovászna megyében"
A Kovászna megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer elnevezésű projekt Kovászna Megye Tanácsa és Kovászna Megye Integrált Hulladékgazdálkodási Rendszerének Fejlesztési Egyesülete (ADI-SIMD) szoros együttműködésében valósul meg, és egyike az országos szintű, a környezetvédelmi infrastruktúra fejlesztését célzó jelentős beruházásoknak.
A projekt célkitűzése egy integrált hulladékgazdálkodási rendszer megvalósítása Kovászna megyében, amely összhangban van a releváns uniós jogszabályokban megállapított követelményekkel, és a következő szempontokat tartja szem előtt…
Hírdetések
Kovászna Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesület HIRDETÉS Kézdivásárhely, Csernáton és Esztelnek helyi tanácsai nevében, az újraközölt,
Zöld Háromszék – Nagytakarításra készül a megye
Fiatalok kezdeményezésére május 29-én, szombaton rendkívüli takarítási akciót szerveznek Kézdiszéken. Hétszáz önkéntessel, 11 közigazgatási egységben
Hulladékból komposztot – Háromszéken három éve gyűjtik az organikus hulladékot
A hulladékgazdálkodás élvonalába tartozik Kovászna megye. Háromszéken már három éve elkezdték a biológiai hulladék begyűjtését,
Tisztán, szelektíven! Csak rajtunk múlik!
Ha válogatás nélkül kukába dobjuk a hulladékot az szemétté válik, ezáltal fontos és hasznos nyersanyagokat